facebookyoutube
folk

41. Limanowska Słaza zrealizowana dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego

 Z wielką radością informujemy, iż tegoroczny 41 Festiwal Folklorystyczny Limanowska SŁAZA zrealizowany zostanie dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2015 roku pn.„MECENAT MAŁOPOLSKI”.

 

Głównym zadaniem Festiwalu Folklorystycznego Limanowska SŁAZA od zawsze jest kultywowanie i propagowanie bogactwa kultury ludowej grup etnograficznych w szczególności Lachów limanowskich i szczyrzyckich, Zagórzan, Górali gorczańskich, łącko – kamienickich z terenu powiatu limanowskiego.

 

 To niewątpliwie jedna z najważniejszych imprez folklorystycznych w naszym regionie, która trwa nieprzerwanie od 40 lat i przyciąga tłumy entuzjastów kultury ludowej. Przewiduje się że w ciągu 4 dni festiwalu na scenie wystąpi ponad 650 wykonawców. Zaprezentowane zostaną programy artystyczne wykonane przez grupy regionalne, kapele, grupy śpiewacze i obrzędowe oraz indywidualnie przez śpiewaków, gawędziarzy i instrumentalistów w trzech grupach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie 4 osobowej komisji jurorów w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.

 

Już teraz zapraszamy na ten niezwykły Festiwal, który odbędzie się w dniach od 05.11 - 08.11.2015 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

 

Organizatorzy:                                                                                         Festiwal Folklorystyczny wspierają:
                                                                       

                                                                                           
Stowarzyszenie Przyjaciół Limanowian      „Projekt zrealizowano przy wsparciu
                                                                       finansowym Województwa Małopolskiego”
            Limanowski Dom Kultury        Starostwo Powiatowe w Limanowej      Urząd Miasta Limanowa

 

 

Patroni medialni wydarzenia:

                    

 

Dodano: 27.08.2015 09:02

Galeria zdjęć