facebookyoutube
folk

Jubileuszowe, 35. Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne podczas Limanowskiej SŁAZY

Limanowskiej SŁAZIE towarzyszy co roku Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne, które podczas tegorocznego festiwalu będzie obchodzić swój jubileusz 35.lecia. Organizatorem wydarzenia jest Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

 

Tegoroczne Seminarium będzie trwać od 5 do 8 listopada, a jego tematem przewodnim będzie Folklor Górali Babiogórskich. Fachowcy folkloryści, choreografowie, kierownicy i dyrektorzy zespołów z całej Polski zjadą się do Limanowskiego Domu Kultury, by poszerzać swoją wiedzę, umiejętności wokalne, taneczne i sceniczne z zakresu omawianego regionu Polski.

 

Zajęcia poprowadzą: dr Bożena Lewandowska (etnomuzykolog), Małgorzata Kiereś (etnograf), Krystyna Kołacz (choreograf).

 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie prezentacja filmu, przygotowanego specjalnie z okazji 35. edycji Seminarium Folklorystycznego, która odbędzie się w sobotę, 7 listopada, o godz. 19:30 w sali widowiskowej LDK, po ostatnim koncercie konkursowym.

 

Przypominamy, że 41. Festiwal Folklorystyczny Limanowska SŁAZA odbędzie się w dniach od 5 do 8 listopada w Limanowskim Domu Kultury.

 

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem Limanowskiej SŁAZY jest Stowarzyszenie Przyjaciół Limanowian oraz Limanowski Dom Kultury. Festiwal wspiera również Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.”


Dodano: 02.11.2015 12:34

Galeria zdjęć