facebookyoutube
folk

Powstanie publikacja podsumowująca 50 lat działalności Zespołu Regionalnego "Limanowianie" .

 
    Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż na podstawie uchwały Zarządu Województwa Małopolskiego oferta Stowarzyszenie Przyjaciół Limanowian pn.”Pielęgnować tradycje ojców – podsumowanie 50 lat działalności Zespołu Regionalnego "Limanowianie" im. Ludwika Mordarskiego.” złożona z pominięciem otwartego konkursu ofert na podstawie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie otrzymała dotacje w kwocie 10000,00 zł

Głównym celem realizowanego zadania jest wzmocnienie tożsamości lokalnej, podtrzymywanie, upowszechnianie i kultywowanie lokalnego dziedzictwa wśród dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów poprzez udokumentowanie działalności folklorystycznej zespołu oraz istnienia folkloru na obszarze Ziemi Limanowskiej. Publikacja w której znajdą się istotne informacje o historii i działalności zespołu regionalnego Limanowianie, który jest ambasadorem regionu krzewiącym i popularyzującym niematerialne dziedzictwo tej ziemi w kraju jak i za granicą.
W publikacji znajdziemy także opracowane przez specjalistów informacje o najistotniejszych elementach kultury regionu: śpiewie, gwarze, muzyce, tańcach strojach, instrumentach i muzyce pasterskiej.
 
Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.limanowianie.pl jak i profilu fanpage stowarzyszenia na Facebooku, gdzie znajdą Państwo informacje o bieżących działaniach realizowanych w ramach w/w operacji.
Więcej informacji na temat realizowanej operacji mogą Państwo uzyskać również w siedzibie biura Stowarzyszenia:
Stróża 14, 34-625 Skrzydlna
Dodano: 03.11.2020 13:34

Galeria zdjęć