facebookyoutube
folk

Podsumowanie warsztatów emisji śpiewu białego


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
 
Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem z realizacji warsztatów emisji śpiewu białego, które poprowadziła dla członków dziecięcej grupy Zespołu Regionalnego „Limanowianie” pani Katarzyna Broda- Firla.
W trakcie warsztatów dzieci uczyły się jak wydobywać z siebie piękny, naturalny głos biały, jak panować nad jego barwą, by móc z tą samą emisją zaśpiewać lub zawołać pastersko, wreszcie jak ten dźwięk podeprzeć oddechem. Warsztaty obejmowały również pracę nad interpretacją tekstu, ćwiczenia dźwiękowe z wybranym tekstem, próby śpiewania wybranych utworów z akompaniamentem oraz pracę nad harmonią w grupie.
Warsztaty ze śpiewu białego były istotnym działaniem warsztatowym gdyż jest to rodzaj śpiewu zwanym też ludowym, etnicznym pierwotnym to śpiew jasny i swobodny, ale też łagodny i lekki. Dla naszych przodków był naturalną potrzebą ekspresji, towarzyszył im zarówno w codziennym życiu jak również w bardzo doniosłych chwilach. Był wzajemną komunikacją i wzmacniał społeczne więzi.
Efekty zrealizowanych działań warsztatowych zaprezentowane zostaną w trakcie koncertu finałowego podczas 49. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Slaza’ w dniu 19 listopada 2023 roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury. Koncert odbędzie się po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień.
Warsztaty zrealizowano w ramach zadania pn. „Kultywowanie lokalnych tradycji poprzez wykonanie tradycyjnych strojów dla dziecięcej grupy Zespołu Regionalnego "Limanowianie”, w ramach konkursu pn. „Etno Małopolska".

Galeria zdjęć dostępna: TUTAJ

 
Dodano: 10.11.2023 21:40